YTB Başkanı Abdullah Eren Aile Ataşeliğini Ziyaret Etti

01.02.2020 Cumartesi günü YTB Başkanı Abdullah Eren beraberindeki heyeti ve T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen-Karaaslan ile birlikte Ataşeliğimizin Hizmet Ofisini ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Ataşeliğin faaliyetleri bir sunum eşliğinde tanıtıldı. Sunumda gençlik daireleri ile yaşanan sorunların kaynağı ve Ataşeliğimizin bu sorunların çözülmesi konusunda yaptığı faaliyetler tanıtıldı.

Sunum sonrası Başkan Eren Aile Ataşeliklerinin sayısının artırılması gerektiği ve bu konuda Türkiye’ye döndüklerinde gerekli çalışmaları yapacaklarını dile getirdi.

Öğle vakti YTB Heyeti ile birlikte STK’larla istişare programına katılım sağlandı. Önce Başkan Eren Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının 2010 yılında kurulduğunu, kendisinin 4. Başkan olduğunu ve bu yıl Aile Bütünlüğünü Korumak için özel bir Çalışma Gurubu oluşturduklarını ifade etti. Şimdiye kadar yapılan gençlik daireleri sorunları, madde bağımlılığı, yaşlılık, vasilik vb. alanlardaki çalışmaları 2020 yılında daha sistematik yapmak için bir eylem planı hazırlığı içinde olduklarını, bunun için alanda aktif olan STK’larla istişari amaçlı toplandıklarını belirtti.

Daha sonra 14 STK’nın temsilcileri hem kendi çalışmalarını tanıttılar, gördükleri asıl sorunları dile getirip çözüm önerilerini paylaştılar.
Başkan Eren sorunların çözümünde Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği ile ortak hareket edip koordinasyon içinde olacaklarını ifade etti.

İstişare yaklaşık 4 saat yoğun ve verimli bir şekilde sürdü.


Sonraki Sayfa: YTB Başkanı Eren ile Basın Mensuplarıyla Buluşma

Önceki Sayfa : Huzurevi Haus am Sandberg’de Kutlama Törenine Katılım