Uluslararası Aile Günü Kutlu Olsun!

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 1993 yılında aldığı karar ile özel anma ve kutlama günlerinden biri sayılan ‘Uluslararası Aile Günü’, ailenin bireysel ve toplumsal boyutundaki öneminin hatırlanmasına vesile olmaktadır. Bu anma günü için bu yıl ‘Aile, eğitim ve selamet’ konusu seçilmiştir.

2017 yılında yaşayan bizler de binlerce yıl önce yaşamış atalarımız gibi küçük veya büyük aile birimleri içinde dünyaya gelip, toplumsal yaşama uyum sürecinin ilk ve en önemli evrelerini annemiz, babamız, varsa kardeşlerimizle birlikte geçirmekteyiz. Aile bireyleri birbirlerinin selametini, sağlığını, eğitimini ve tabii ki gıda ve barınma gibi diğer temel gereksinimlerini de gözetmektedir. Bu açıdan aile, insanlık tarihinin en önemli ve en istikrarlı kurumudur!

Aynı zamanda aile, bir toplumun oluşmasını ve devam etmesini sağlayan doğal bir temeldir. Toplumun geleceği aile kurumunun istikrarıyla doğru orantılıdır. Bu yüzden toplumun örgütlü en üst yapısı olan devletin en önemli hizmetlerinden biri de ‘Aile ile Sosyal Politikalar’ alanlarındaki çalışmalarıdır.

Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği Almanya’daki Türkiye kökenli insanlarımızın mutlu birey ve güçlü ailelerden oluşan müreffeh bir toplum oluşturmalarını amaçlar, yurttaşlarımızın sosyal alandaki hak ve menfaatlerini gözetme vazifesini taşır.

‘Aile Ataşeliği’ sadece tüm dünyanın Aile Günü’nü kutladığı bugün değil, her zaman sizin yanınızdadır: Aile, çocuk, kadın, yaşlı, engelli, bakıma veya sosyal yardıma muhtaç, şehit yakınları veya gazi olsun… Bu alanlardaki her türlü sorunlarınızla bize başvurabilir, danışmanlık talep edebilirsiniz. Almanya’da yetişmiş, sizi anlayan, konularında uzman personelimiz size yardımcı olabilecek doğru kişi ve kurumları bulmanızda sizlere destek olacaktır.
 
İletişim bilgilerimiz için tıklayınız: http://dusseldorf.aile.gov.tr/iletisim


Almanya'daki Aile Günü etkinlikleri için resme tıklayınız:


BM'nin 2017 Aile Günü ile ilgili sayfası için resme tıklayınız:


Sonraki Sayfa: Koruyucu aile olma konusunda bilgi talebinde bulunan yurttaşlarımızla ikinci toplantı

Önceki Sayfa : Mönchengladbach şehrindeki yurttaşlarımız ile koruyucu aile toplantısında buluştuk