Siegen Üniversitesinde Pedagoji Profesörü Olan Bay Wolf Ve Öğrencilerini Ziyaret

10.06.2016 tarihinde Ataşeliğimizin pedagojik meslek elemanları Almanya’da koruyucu aile sisteminin kalitesini artırma alanında söz sahibi olan Siegen Üniversitesi’nden Prof. Dr. Klaus WOLF ve öğrencilerine bir çalışma ziyaretinde bulundu.

Personelimiz Prof. Wolf’un verdiği ‘Müslüman ailelere sosyal pedagojik müdahale’ başlıklı dersine katılıp öğrencilere Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğini ve koruyucu aile kazanma ağırlıklı olmak üzere çalışmalarını tanıttı. Sunum himaye altına alınmalarda ailelerdeki sosyal ve kurumlardaki yapısal sorunların işlenmesiyle son buldu ve ilgiyle dinleyen öğrencilerden gelen sorular cevaplandı.

Dersten sonra ikinci gündem noktasını oluşturan Prof. Wolf ile istişare görüşmesi gerçekleştirildi; ilgili konular üzerinde uzmanlaşmış bir bilirkişi olarak fikirleri alındı.

Seçili konularda ayrıntılara girme fırsatı oluşturup iki tarafın da ARGE çalışmalarına etkin katkı sağlaması nedeniyle Almanya’da yaşayan insanlarımız için fayda gördüğümüz akademisyenler ile görüşmelerimiz devam edecektir.


Sonraki Sayfa: Lise Öğrencilerine Sosyal Mesleklerin Tanıtımı

Önceki Sayfa : Nöbetçi koruyucu aileliğin geliştirilmesine yönelik projenin sonuç konferansına katılım