Millî Eğitim Bakanlığı Heyeti’nden Ataşeliğimize Ziyaret

Duisburg WFMB Engelli Çalışma Atölyesi’ni Ataşeliğimiz personeli ile birlikte gezen T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Heyeti 17.03.2017 tarihinde Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği Çalışma Ofisimizi ziyaret etti.

Ali Gültekin Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Ankara-Mamak), Yamantürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Ankara-Keçiören) ve Av. Lütfi Ergökmen Özel Eğitim Meslekî Eğitim Merkezi (Eskişehir-Odunpazarı) yetkililerinden oluşan Heyet, Almanya‘da engelli çalışmaları alanındaki uygulamaları incelemek üzere görevlendirilmiş bulunmakta.

Gezdikleri kurum ve kuruluşlar hakkında edindikleri izlenimleri bizlerle paylaşan Millî Eğitim Bakanlığı Heyeti, Ataşeliğimiz tanıtıldıktan sonra Ataşemiz Sayın A. Raci MAZI tarafından Almanya’da yaşayan yurttaşlarımızın genelde Aile ve Sosyal Politikalar bağlamında, özelde ise ağırlık verdiğimiz alanlarından biri olan engellilerle ilintili konular bağlamındaki durumları üzerine bilgilendirildi.
İki ülkenin de kendi toplumsal gerçekleri kapsamında kendilerine has sorunları ve bunlarla başa çıkmak üzere geliştirilen çözüm yöntemleri olmasının yanı sıra, birbirlerinin tecrübelerinden faydalanabilecekleri pek çok konunun da bulunduğu hakkında mutabık olundu.


Sonraki Sayfa: Duisburg WFMB Engelli Çalışma Atölyesi’ni Ziyaret

Önceki Sayfa : “Çoğu zaman farklı gelişiyor…” ‘Yurt Eğitiminde Plan Dışı Sonlandırmalar’ Kongresine Katılım