Leverkusen'de Halkla Buluşma

Köln Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği 27.09.2019 tarihinde 'Vatandaşla Buluşma' başlıklı programa katılım sağlamıştır.

DİTİB Leverkusen Camii’nin Cuma Namazı müteakiben düzenlediği ’’Vatandaşla Buluşma’’ programına Köln Başkonsolosluğu ile bire bir vatandaşları buluşturup sorunlarını dile getirme fırsatı sunuldu. Programa Başkonsolos Ceyhun ERCİYES, Eğitim Ataşesi Prof.  Mustafa GENCER, Çalışma Ataşeliği’nden Bahtiyar ŞİMŞEK, Aile Ataşeliği'nden Emine BİLGİN-ARSLAN ve Başkonsolosluk Personeli Orhan GÜRSOY katılım sağlamıştır. Başkonsolos Ceyhun ERCİYES Bey açılış konuşması yapıp, günün önem ve mahiyetini dile getirip, Başkonsolosluk olarak vatandaşlarımız için orada olunduğunu, onların dertleri ile dertlenmek istenip kendilerine ana vatan Türkiye ile aralarında bir köprü vazifesi gördüklerini aktardı. Ayrıca Köln Başkonsolosluğu’ndan gelen Ataşelik ve bölüm uzman elemanlarını tanıtıp onlara sözü verdi. İlk olarak Eğitim Ataşesi Prof.  Mustafa GENCER söz alarak Almaya’da ebeveyn olarak okullarda belirgin bir şekilde rol alınmasını tavsiye ederek, bu toplumda yer alınması gerektiği konusunda konuşmasını sürdürdü. Akabinde Aile Ataşeliği’nden  Emine BİLGİN-ARSLAN, Köln’de yeni bir bölüm olan Aile Ataşeliğini tanıtıp, vatandaşlarımıza aile, çocuk, genç, kadın, yaşlı, engelli, bakım, sosyal yardımlar, himaye altına alınma sürecinde  velilere destek, koruyucu aile süresinde destek, aile içi iletişimi güçlendirme, pedagojik danışmanlık gibi geniş konu yelpazesinde bilgilendirme yapıldığını ve bilir kişi ve kurumsal yönlendirmelerde bulunulduğunu aktardı. Ataşeliğimizin çalışmalarının merkezinde çocuğun selameti ve çocuğun korunmasının olduğu vurgulandı. Ataşeliğimize gelen vatandaşların tüm bilgilerinin gizlilik esası üzerinde işlev gördüğü de vurgulandı. Daha sonra Çalışma Ataşeliği’nden Bahtiyar ŞİMŞEK vatandaşları emeklilik hakkında bilgilendirip, sorularını tek tek cevapladı. Son olarak Başkonsolosluk Personeli Orhan Gürsoy nüfus, evlilik, boşanma ve ikametgah gibi konularda vatandaşların sorularını bire bir cevapladı.

Katılımcılara birebir sorunlarını iletebilmeleri ve danışmanlık hizmetinden faydalanabilmeleri için Aile Ataşeliğimizin irtibat bilgileri ve Ataşeliğimizi tanıtan broşürler dağıtıldı.

Programdan sonra DİTİB Leverkusen Camii üyesi bayanlara yönelik Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği’nden Emine BİLGİN-ARSLAN özel görüşüp, yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi edinip, kendilerine yaptıkları çalışmaların çok değerli olduğunu, kendi yetiştirdikleri nesilleri de kabiliyet ve liyakatleri doğrultusunda bu mekanlarda değerlendirmenin önemine vurgu yaptı.


 
 


Sonraki Sayfa: Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden Ziyaret

Önceki Sayfa : Helios Hastanesi'ni Ziyaret