KRV Eyalet Meclis Üyesi Arif Ünal ve Başkonsolos Şule Gürel'in Ataşeliğimizi Ziyaretleri

Türkiye kökenli Kuzey Ren-Vestfalya Milletvekillerinden (MdL) Sayın Arif ÜNAL, Başkonsolosumuz Sayın Şule GÜREL eşliğinde 01.12.2016 tarihinde Ataşeliğimizi ziyaret etme nezaketinde bulundu.

Sosyal Çalışmacı olan Arif Ünal, 2010 yılından bu yana eyalet meclisi üyesi olmasının yanı sıra farklı görevler de üstlenmiş bulunmaktadır. Meclis kapsamında devam eden görevlerinin arasında, Uyum Komisyonu Başkanlığı ve Çalışma, Sağlık ve Sosyal Konular Komisyonu’nun sağlık ve bakım alanlarının sözcülüğü de bulunmaktadır. Eğitim ve çalışma hayatı kapsamında engin tecrübeler edindiği sağlık alanını uzun yıllar göz ardı edilen bir toplumsal olgu olarak göç ve göçmenler gerçekliği bağlamında ele almış ve halen müdürlüğünü yaptığı Köln Göçmenler Sağlık Merkezi’ni kurmuştur. Arif Ünal, ayrıca Ren Bölgesi Yerel Yönetimler Birliği LVR’in Göçmenler Sosyalpsikatrik Yetki Merkezi gibi kuruluşlarda uzmanlık ve yöneticilik yapmıştır.

Milletvekili Ünal, mekânımızı gezip personelimiz ile tanıştıktan sonra Başkonsolosumuz ile birlikte Ataşelik uzmanlarının Almanya’da yaşayan yurttaşlarımızın sosyal alanlardaki bazı güncel sorunları hakkındaki sunumu dinlediler. Bu temelde karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu ve yapıcı çözüm önerileri tartışıldı.

T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği olarak irtibat hâlinde bulunduğumuz resmî makam ve kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının ve yüklenici işletmelerin yanı sıra; çifte vatandaşlığı olan Türkiye kökenli insanlarımızın da seçilmiş temsilcileri olan KRV Eyalet Meclisi Üyeleri ile ilişkileri önemsemekteyiz.


Sonraki Sayfa: Giresunlu Avrupalı Akademisyenler Derneği Kaynaştırma Futbol Turnuvası Düzenledi

Önceki Sayfa : 3 Aralık 2016 Uluslararası Engelliler Günü