İRFAN Eğitim ve Kültür Derneği’nde Koruyucu Aile Bilgilendirme Etkinliği

Mönchengladbach’da kurulu İRFAN Eğitim ve Kültür Derneği (IRFAN Bildungs- und Kulturverein) üyesi bayanların düzenledikleri ve 19.05.2017 tarihinde gerçekleşen koruyucu aile bilgilendirme etkinliğine Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği uzmanlarından Meryem BAYRAK katılıp koruyucu aile olma konusunda bir sunum yaptı.

Ayrıca koruyucu aile bilgilendirme dosyası tanıtılıp Ateşliğimizin koruyucu aile adaylarına süreç içinde sunduğu hizmetler anlatıldı. Bu dosya kapsamında gençlik dairelerinin yanı sıra NRW’de faaliyet yürüten tüm yüklenici kuruluşların iletişim bilgileri yer almakta ve böylece başvurular kolaylaştırılmaktadır.

Bu konuda gençlik daireleri tarafından yetkilendirilmiş yüklenici kuruluşlardan biri olan PlanB’den Ayşe BALYEMEZ de koruyucu aile adaylarına yüklenici kuruluş üzerinden nasıl koruyucu aile olabileceklerini aktardı.
Toplantıya ilgili bayanların yansıra kendisi de koruyucu aile olan N. Hanım katıldı ve tecrübelerini anlatıp önerilerde bulundu.
Soru-cevap faslı ve koruyucu aile bilgilendirme dosyalarının dağıtılması ile etkinlik son buldu.

Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği olarak değerli sivil toplum kuruluşumuzun yetkililerine bize bu tanıtım fırsatını sunduklarından dolayı teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Ayrıca tüm STK’larımıza şu çağrıda bulunmak isteriz: Siz de kendi kuruluşunuzda koruyucu aile bilgilendirme toplantısı düzenlemek isterseniz uzman pedagoglarımız bu konuda size yardımcı olacaklardır. Taleplerinizi aşağıdaki yollardan iletebilirsiniz:

Telefon: 0211 - 53 818 853

E-posta: dusseldorf@aile.gov.tr


Sonraki Sayfa: “Göçmen Kökenli Koruyucu Aileler” sempozyumuna katılım

Önceki Sayfa : bvkm'den Federal Katılım Yasası, Bakımı Güçlendirme Yasası ve Genel İhtiyaç Tespit Yasası Özeti