'Haus am Sandberg' huzurevi sakinleriyle Kurban Bayramını kutladık


Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği, 14 Ağustos 2019 tarihinde Duisburg’da Türk vatandaşlarının da yaşadığı 'Haus am Sandberg' adlı huzurevinin Kurban Bayramı etkinliğine katıldı.

 

Ataşemiz Sayın Raci Mazı Bayramlaşma etikliğinde vatandaşlarımız ile birebir görüştü ve gönüllü çalışanlara yönelik motive edici bir konuşma yaptı.

 

Kızıl Haç’a ait olan bu huzurevinde göçmen kökenli yaşlıların ihtiyaçlarına uygun bir hizmet vermek de kurumun amaçları arasında. Vatandaşlarımız için bir mescit ve hizmetin çok kültürlü olması noktasında da özel bir görevli bulunmaktadır.

 

Huzurevinde türk vatandaşların ihtiyaçlarına uygun daha iyi hizmet verebilmek için huzur evine bağlı gönüllü eleman olarak Fatma TEMEL ve Necla ALTINOK haftada bir kere hizmet vermektedirler. Her Salı türk sakinlerine bir türk kahvaltısı hazırlayıp onlarla ilgilenmektedirler.

 

 

'Haus am Sandberg' huzurevinin yöneticileri, UİD Krefeld Kadın Kolları, DİTİB Rheinhausen Kadın kolları ve STK temsilcileri ile görüşmeler gerçekleşti.​

Daha fazla bilgi için tıklayınız

 
 

 


Sonraki Sayfa: Kurban Bayramınız Kutlu Olsun

Önceki Sayfa : Helios Hastanesi'nden İkinci Ziyaret