Giresunlu Avrupalı Akademisyenler Derneği Kaynaştırma Futbol Turnuvası Düzenledi

Duisburg merkezli “Giresunlu Avrupalı Akademisyenler Derneği" (Europäische Akademiker aus Giresun e.V.) öncülüğünde 27.11.2016 tarihinde "hünerli ve hünersiz – ortaklaşa oynayalım 2.0" sloganı altında bir futbol turnuvası düzenlendi.

Duisburg güney bölgesi Gençlik Merkezi’nin (RZ-Süd, Städtisches Kinder- und Jugendzentrum) katkılarıyla gerçeklesen turnuvaya 3 engelli, 2 bayan, 1 yaşlı ve 4 çeşitli yaş gruplarından oluşan 10 takım katıldı.

Dezavantajlı grupların toplumdan eşit pay alabilmeleri, engellilerin, farklı yaş gruplarının, değişik kültürlerin, cinsiyet ayırımı gözetmeksizin, ortaklaşa yaşamaları, genel toplumla kaynaşmaları ve ayrıştırıcı bakış açılarına karşı düzenlenen festival havasındaki bu turnuvanın açılışını Duisburg Belediye Başkanlarından Sayın Manfred Osenger ile Dernek Başkanı Sayın Cevdet Maras yaptılar.

Açılışta; Duisburg Güney Bölgesi Belediye Başkanı Sayın Volker Haasper, Almanya Federal Meclisi Milletvekili Sayın Mahmut Özdemir, Duisburg Gençlik İdaresi Genel Müdürü Sayın Hinrich Köpcke ve Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği’nden Uzman Pedagog Sayın Harun Kandemir de açılış konuşmalarıyla desteklerini sundular.

Program akışı içinde Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Sayın Peter Ivankovic bizleri ziyaret etti.

Çeşitli yöresel yemeklerin ikram edildiği; çok keyifli ve eğlenceli; dostluğun ve toplumsal barışın ön planda olduğu ve yoğun ilgi altında geçen bu turnuvayı Köln/Aachen Fenerbahçeliler Derneği kazandı.

Bu gibi faaliyetlerin birleştirici yönü kullanılarak, birlik ve beraberlik hislerinin güçlendirilmesi için projenin önemine değinen Avrupa’daki Giresunlu Avrupalı Akademisyenler Derneği Başkanı Cevdet Maras, projeye malî destek sağlayan Aktion Mensch kuruluşuna ve yardımlarını eksik etmeyen herkese teşekkürlerini sunarak dernek olarak her türlü insanî çalışmalara destek vereceklerini dile getirdi.


Sonraki Sayfa: Kongre: Güncel Aile Yaşamının Parçası Olarak Dijital Medya

Önceki Sayfa : KRV Eyalet Meclis Üyesi Arif Ünal ve Başkonsolos Şule Gürel'in Ataşeliğimizi Ziyaretleri