Gelsenkirchen'de bakım hizmetleri işletmecisi İlhan Bükrücü ile toplantı

Düssldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği Koordinasyon Bürosu Almanya’da yaşayan Türkiyelilere hizmet sunmakta olan kurum ve kuruluşlarla tanışma toplantılarına 09.10.2015 günü Gelsenkirchen’de faal olan Humane Häusliche Krankenpflege şirketi ile devam etti.
Doğma büyüme bir Gelsenkirchen’li olan İlhan Bükrücü hasta bakıcılığı öğrenimini Caritas’ta tamamlayıp bir müddet burada çalıştıktan sonra kendi işyerini açmaya karar vermiş. Şirketi HHK’nın günümüzde yaşlı oturma grupları (betreutes Wohnen), yatılı (stationäre), evde (häusliche) ve günlük bakım (Tagespflege) vazifelerini üstlenen 24’ü meslek öğrencisi, yaklaşık 220 çalışanı bulunmakta.
Hastaların kültürlerine duyarlı bakım sunan İlhan Bey, yaşlanan veya hastalanan Türkiye kökenlilerin geçmişlerinde topluma sağlamış oldukları katkıları vurgulayıp onların şimdi de kendilerine özgü sorun ve ihtiyaçları olduğunu belirtti. Farklı kültürlerden gelen insanlara hizmet hususundaki tecrübelerini aktarmasının yanı sıra, İlhan Bey, bu alanda artmakta olan istihdam imkânlarının vatandaşlarımıza sunduğu yeni fırsatlara dikkat çekti. Bakım mesleğinde çalışmak isteyenlere ise bizim aracılığımızla aktarmak istediği bir mesajı var:

Bu iş sadece para kazanmak isteyenler için değil; insanın merhamet ve yardımseverlik duygularının kabarık olması gerekir!


Sonraki Sayfa: Krefeld şehrindeki seyyar ve günlük bakım hizmeti kurumuna ziyaret

Önceki Sayfa : Hemer Belediyesi Gençlik, Aile, Yaşlılar ve Sosyal Daire Başkanı Ertunç Deniz ile bilgi alışverişi