Federal Aile Bakanlığı’nın Destek ve Yardım Hesap Uygulaması Hizmetinizde

Almanya Federal Aile Bakanlığı 4 Ağustos itibarıyla ‘Aile Bilgi Aracı’ (Infotool Familie) adında bir internet sayfasını yayına koydu.

(Müstakbel) Ebeveynler ve aileler bu sayfadaki interaktif bilgi aracını kullanarak mevcut durumlarında veya ileride içinde bulunacakları koşullarda hangi sosyal yardım ve desteklerden faydalanma hakları bulunduğunu öğrenebilirler. Yurttaşlar ayrıca söz konusu hakların koşullarını, başvuruların nerede kime ve nasıl yapılacağını da kolaylıkla araştırabilirler.

Federal Aile Bakanı Dr. Katarina BARLEY sayfanın yayına girmesi bağlamında şu ifadelerde bulundu:

Federal Aile Bakanlığı için yurttaşları aile politikaları kapsamındaki ödeme ve imkânlar hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirmek mühimdir. Herkesin hakkı olanından yararlanmaya fırsatı olmalıdır.

„Für das Bundesfamilienministerium ist es wichtig, die Bürgerinnen und Bürger umfassend über die familienpolitischen Leistungen und Möglichkeiten zu informieren. Alle müssen die Möglichkeit haben, das in Anspruch zu nehmen, was ihnen zusteht."

‘Aile Bilgi Aracı’ kullanıcılara maddî yardım ve destek tedbirleri bağlamında bilgilere kolay erişimi sağlamakta olup özellikle bugüne kadar çeşitli yardımların mevcut olmasından dolayı zorluk çekenlere yardımcı olacaktır. Başlangıç aşamasında seçili hizmetler hakkında bilgi veren interaktif araç, aşama aşama diğer hizmetleri ve gelecekteki yenilikleri de kapsayacak biçimde güncellenecek.

Aile Bilgi Aracı'nı kullanmak için resme tıklayınız:


Sonraki Sayfa: MEVCUT KORUYUCU AİLELER ARANIYOR

Önceki Sayfa : Çocuk Eğitiminde Ebeveynlerden Ebeveynlere Destek