Düsseldorf şehrindeki sosyal hizmet kurumu AWO’ya bir ziyaret gerçekleştirildi

25.09.2015 tarihinde Düsseldorf şehrindeki sosyal hizmet kurumu AWO’ya bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret programı kapsamında iki seminere de iştirak edildi.
Birinci seminerin konusu ise „Gençlerin Meslek Eğitimi için Gelişim Psikolojisi açısından beklentiler ve göçmen ailelerinin buradaki rolü‘ idi. Sunumu Elternnetzwerk NRW, Birlikte Uyum e.V.‘den Sayın Peter İvankovic yaptı. Seminere ayrıca KRV-Eyaletinin Uyum ve Sosyal Eyalet Bakanlığından Miriam Palazzi, sivil toplum kuruluşları ve dernekler de katıldı.
Ayrıca toplantıda civar bölgedeki 3 şehrin(Aachen, Unna, Herne) Bölgesel Uyum Ajanslar’ının temsilcileriyle de bir tanışma gerçekleştirildi.
İkinci seminerin konusu “Demans’la birlikte Yaşamak” idi. Semineri Göçmenler için Demans Hizmetleri Merkezi’nden Sayın Bedia Torun verdi. Seminerde katılımcılar Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğine sorularını ve önerilerini ilettiler.
AWO’nun bölgedeki temsilcisi Sayın Yıldırım Ataman ile birlikte çalışmaların yapılabileceği konusu gündeme geldi.
Yapılan bütün görüşmelerde yeni açılan Aile Ataşeliği ve Koordinasyon Bürosunun çalışmaları hakkında katılımcılar bilgilendirildiler.


 

Sonraki Sayfa: Jugendhilfe Bethel Bielefeld kurumundan Zehra Arslan Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğini ziyaret etti

Önceki Sayfa : Duisburg’da bulunan 'Haus am Sandberg' huzurevinin sakinleriyle Kurban Bayramını kutladık