Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğinde görev değişimi

Almanya’da yaşayan Türkiyelilerin mutlu birey ve güçlü ailelerden oluşan müreffeh bir toplum oluşturabilmelerini, öz kimlikleri ile yaşadıkları toplumla uyum içerisinde olmanın ötesinde o topluma etkin katkı sağlayan konumda olmalarını desteklemek amacıyla oluşturulan Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği’nde görev değişimi gerçekleştirilmiştir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Ataşelikler suretiyle yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına ve ailelerine hizmet verilmesinin mimarlarından olan ve ilk olarak açılan Düsseldorf Ataşeliğinin kurulmasında ve kurumsallaşmasında büyük emeği geçen Sayın A. Raci MAZI Ankara’da Bakanlık Müşaviri olarak görevine devam edecektir.

Ataşelik görevine tayin edilen Sayın Dr. S. Sevinç SANİSOĞLU 1 Şubat 2016 itibarıyla Düsseldorf Başkonsolosluğu bünyesindeki Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği’nde çalışmalarına başlamıştır.Sayın Sanisoğlu tıp ve sosyoloji alanlarında yüksek öğrenim görmüş, evli ve iki çocuk annesidir. Daha önce Sağlık Bakanlığı’ndaki görevinin yanı sıra bir Sivil Toplum Kuruluşu çerçevesinde tecrübeleri bulunmaktadır.

Dr. Sanisoğlu yeni görevi için duyduğu onuru ve heyecanı şu sözlerle vurguladı:

“Sevgili ve çok değerli Türk vatandaşlarımızın hizmetinde olmayı kutsal bir görev addederek başladığım Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğinin kurulma aşamalarında fedakarca hizmet vermiş olan başta Raci Mazı Bey olmak üzere tüm meslektaşlarıma ve gönülden hizmet sunan ve bugünden sonra da yüksek şevk ve heyecanla hizmetlerine devam edecek olan Ataşeliğimizin uzman ekibine teşekkürü bir borç biliyorum.”


Almanya’da yaşamakta olan Türkiyelilere hitaben sözlerini sürdüren Dr. Sanisoğlu şu ifadelerde bulundu:

“Önceliğimiz her zaman siz çok değerli vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu bir hayat ile dengeli ve sağlıklı bir ömür için ihtiyaçlarınızı tespit etmek ve bunlara erişiminizi kolaylaştırıcı destek hizmetlerini en iyi şekilde sunmak olacaktır. Bu destek hizmetlerimizi Alman makamları ile işbirliği içinde siz kıymetli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda en kısa zamanda mükkemmel bir seviyeye ulaştıracağımıza gönülden inanıyorum.
Her bir vatandaşımızı en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”


Sonraki Sayfa: Gesellschaft für wissenschaftliche Gerichts- und Rechtspsychologie kurumundan bilirkişi İnci Genç ile toplantı

Önceki Sayfa : Koruyucu Aile (Pflegefamilie) Bilgilendirme Etkinliğine Davet