Duisburg Haus am Sandberg çokkültürlü huzur evine bayram ziyareti

Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği olarak Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü olan 27.07.2017 tarihinde Duisburg’daki ‘Haus am Sandberg’ huzur evinde kalan yurttaşlarımız ile bayramlaştık.
 
Huzur Evi Müdürlüğü’nün çeşitli sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle düzenlediği bayram etkinliği yaşlıları her yaştan ziyaretçilerle buluşturdu. Çocukların yaşlılar için yaptıkları gösteriler ile sazlı ve sözlü dinleti izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
 
Ataşeliğimizi temsilen katılan Harun KANDEMİR yaptığı kısa bir konuşma ile Ataşeliğimizin çalışmalarını tanıtma fırsatını bulduk. Kandemir, Almanya'da yaşayan yurttaşlarımızın her türlü sosyal sorunlarıyla kurumumuza başvurabileceklerini belirtti.
 
Birebir görüşmelerde yaşlılarımızı meşgul eden konulardaki görüşlerini alıp çözümler konusunda da bağlantıda kalmanın önemini vurguladık. İnsanlarımızın sorunları hakkındaki kurumsal tecrübelerimizi ve önerilerimizi sunma fırsatını değerlendirdik. Kişisel çözümler için uzman personelimizle irtibata geçmeleri ve konuların ayrıntılıca görüşülmesi konusunda mutabık kalındı.
 
Yaşlılarımızın tavsiye, öneri ve görüşlerine de kulak verilen bu güzel etkinlikte kendileri yurttaşlarımızın böyle bir kurumu ziyaret edip etkin destekte bulunmalarından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.
 
Leziz ikramların sunulduğu ve hoş bir aile ortamın yaşatıldığı huzur evi yöneticileri ve personeli ile de görüşülüp vatandaşlarımız adına teşekkür edildi.
 
Bu bayram coşkusunun oluşmasında emeği geçen huzur evi yöneticilerine, personeline,  gönüllü yardımcılarına, ziyaretçilere ve elbette tüm sakinlere Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği olarak tekrar TEŞEKKÜR EDERİZ.
 
Nice mutlu bayramlara!Sonraki Sayfa: Ramazan Bayramı Tebriği

Önceki Sayfa : Haus am Sandberg Çokkültürlü Huzurevi Yirmi Yaşında