DJHT fuarının ilk günü… Büyük açılış ve yoğun katılım!

STK’larımız Avrupa’nın en büyük çocuk ve gençlik yardımları fuarına katılıp
insanlarımıza sundukları hizmetleri geliştiriyor.

 


Yurttaşlarımıza daha önce duyurduğumuz ‘Çocuk ve Gençlik Yardımları Günü’ (DJHT) etkinliği bugün başladı. Çocuk ve gençlik yardım hizmetleri alanında Avrupa’da düzenlenen en büyük fuar ve kongre olan DJHT, yaklaşık 2500 izleyicinin katıldığı açılış konferansıyla açıldı. Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Sayın Raci MAZI ve Ataşelik uzmanlarının da katıldığı bu açılış konferansına gösterilen ilgi Stadthalle Düsseldorf’u doldurdu.

DJHT düzenleyicisi AGJ’nin (Arbeitsgemeinschaft der Kinder- und Jugendhilfe) Başkanı Sayın Prof. Dr. Karin BÖLLERT’in konuşmasıyla başlayan konferansta sırasıyla Düsseldorf Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Thomas GEISEL, KRV Eyalet Başbakanı Sayın Hannelore KRAFT ve Federal Aile Bakanı Sayın Manuela SCHWESIG birer konuşmada bulundu.
 
Ataşeliğimizin de bir stant kurarak ekibiyle hazır bulunduğu fuar, Türkiye dâhil, Avrupa’nın birçok ülkesinden gelenler tarafından ziyaretçi akınına uğradı. Aralarında resmî kurumların ve yüklenici kuruluşların yetkilileri, gönüllü çalışanlar ve ilgili öğrencilerin bulunduğu çok sayıda kişiyi standımızda ağırlama ve bilgilendirme fırsatı değerlendirildi. Çocuk ve gençlik alanlarında çalışan bilirkişiler de Ataşelik personelini çalışmaları hakkında aydınlattıkları gibi olası yeni işbirliklerin de ilk adımları atılmış oldu.

Gençlik dairelerinin temsilcilerinden gönüllülere kadar bu temaslardan özellikle vurgulamak istediklerimiz ise şunlardır:

Daha ilk günden fuara ve kongreye katılıp yurttaşlarımıza sağladıkları hizmetleri geliştirmek amacıyla hassasiyet gösteren Leben Bis Zuletzt, mitempathie, FÖTEV, LIVA ve Ratingen DİTİB derneklerimize ve Türkiye’den katılan Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Ataşehir ve Pendik İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Temsilcileri standımızı ziyaret ettiler.
 
T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Sayın Şule GÜREL de fuara katıldılar. Standımızda bir süre ‘sozialassistenz’ ismindeki aile yardımları kuruluşunun müdürü Sayın Paul Detlef KÜNKES ile sohbet eden Başkonsolos Gürel ve Ataşemiz Raci Mazı daha sonra Almanya Alevi Gençler Birliği’ni (BDAJ) de ziyaret edip yetkilileri katılımlarından dolayı kutladı ve başarılı çalışmalar diledi.

Son olarak Başkonsolosluğumuzun Eğitim Ataşeliği Görevlileri Sayın Hacer ÖZDOĞAN ve Sayın Mümin SEVİN de fuarı gezip standımızda sivil toplum kuruluşu yetkilileri ile görüştüler.

Tüm yurttaşları perşembe günü de devam edecek olan DJHT etkinliğine katılmaya çağırır, standımızda ağırlamaktan memnuniyet duyarız.


Sonraki Sayfa: Ataşeliğimiz Çocuk ve Gençlik Yardım Hizmetleri Fuarında Stant Kuruyor

Önceki Sayfa : Yurttaşlarımız DJHT fuar ve kongresine büyük ilgi gösterdi.