Diyanet İşleri Türk İslam Birliği yetkilileri ile istişare toplantıları

Dr. S. Sevinç SANİSOĞLU başkanlığındaki Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği heyeti tanışmak ve istişarede bulunmak amacıyla 31 Mart 2016 günü Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Nevzat Yaşar AŞIKOĞLU’nu ve 5 Nisan 2016 günü DİTİB Kadın, Aile, Gençlik ve Sosyal Hizmetler Müdürü Sayın Ayten KILIÇARSLAN ve ekibini ziyaret etmiştir.​

DİTİB’in tecrübelerinden de faydalanılarak Almanya’da yaşayan Türkiyelilerin sorunları ve bunların çözümüne yönelik çalışmaların irdelendiği temaslarda özellikle iki kurumun koruyucu aile örneğinde veya gençlerin sosyal alanlara özendirilmesi gibi örtüşen faaliyet alanlarında ne tür işbirliği geliştirilebileceği istişare edildi.

Genel Başkan Prof. Dr. Aşıkoğlu, Türkiye’den farklı olarak Almanya’daki camiilerin ibadetin yanı sıra birçok işlev gördüğünü ve DİTİB’in teşkilat olarak son on, on beş yıldır kadın, genç ve sosyal hizmet alanlarına daha da ağırlık verdiğini ifade etti.

Dinin hayatın içinde olduğunu dile getiren Kadın, Aile, Gençlik ve Sosyal Hizmetler Müdürü Kılıçarslan, bu nedenle dinî kurumların da hayatın genel sorunlarıyla ilgilenmeleri gerektiğini belirtip kurumunun bu doğrultudaki faaliyetlerini tanıttı.

DİTİB gibi köklü bir geçmişi olan bir kurumun sosyal hizmet vermesini çok yerinde bulduğunu belirten Ataşemiz Dr. Sanisoğlu, bu çalışmaları memnuniyetle karşıladığını açıkladı.


Sonraki Sayfa: 23 Nisan Çocuk Bayramı

Önceki Sayfa : UETD'nin Zürich'teki Koruyucu Aile Bilgilendirme Toplantısına Katılım