DİTİB Veliler Birliği Seminerine Katılım

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) KRV-Eyaleti Köln Bölge Birliği, 23-25 Şubat 2018 tarihlerinde Eifel DİTİB Eğitim Merkezi’nde ‘Veliler Birliği Başkanları Gelişim Semineri’ başlıklı bir program gerçekleştirdi.

Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Raci Mazı’nın da bir sunum gerçekleştirdiği programa konularında uzman diğer konuşmacıların yanında DİTİB üst düzey yöneticileri de katıldı. 

Cumartesi günü sabah 09:30’da Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmalarını Esma Keskin ve İrfan Saral yaptılar.

DİTİB Genel Başkanı Prof. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu ‘DİTİB Veliler Birliği’nin Teşkilat İçindeki Yeri, Beklentiler ve Sorumluluklar’ başlığı altında bir konuşma gerçekleştirdi.

Köln Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Mustafa Gencer, avukat Mehmet Günet, eğitimciler Mehmet Soyhun, Tayfur Özata, Volkan Bülent Tuncer de ayrı ayrı birer sunum gerçekleştirdiler.

Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Raci Mazı da ‘Yurtdışındaki Aile Yapımız ve Çocuklarımızın Eğitiminde Ailenin Rolü ve Sorumlulukları’ başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi.

Program boyunca DİTİB Genel Merkezi ve Bölge yöneticileri ile de fikir alışverişinde bulunan Ataşemiz Raci Mazı, Ataşeliğimizin çalışmaları konusunda da görüşlerini açıklama fırsatı buldu.

Program Ataşeliğimiz adına oldukça verimli bir şekilde değerlendirildi.

A Haber'in programla ilgili haberini okumak için tıklayınız


Sonraki Sayfa: Kuran-ı Kerim Ziyafeti Programı'na Katılım

Önceki Sayfa : Duisburg 18.03.2018 - Koruyucu Aile Bilgilendirme Etkinliğine Davet -