Bu tatilde koruyucu aile olmaya hazır mısınız?

Kuzey Ren - Vestfalya Eyaleti okullarında karnelerin dağıtılmasıyla Almanya'da yaşayan yurttaşlarımızın pek çoğu aileleriyle tatil sezonuna başladı. Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği olarak hepinize huzurlu ve mutlu tatiller dilerken, sağlık içinde yuvalarınıza dönmenizi temenni ediyoruz.

Bu tatil sezonu süresinde de sizlere gençlik daireleri tarafından ailelerinden himaye altına alınmış olan (Inobhutnahme) çocuk ve gençlerimizin durumlarını hatırlatmak isteriz. Her çocuğun bir ailesi olmalı şiarı gereğince, onların çocuk yurtları gibi kurumsal bakım yerine sevgi dolu bir ailenin sıcak ve samimi ortamında barınmalarının önemini siz sevgili yurttaşlarımıza yeniden dikkat çekmek isteriz.

Ancak bunun yolu hiç şüphesiz daha çok Türk ailesinin koruyucu aileliğe (Pflegefamilie) gönüllü olmasında yatmaktadır. Siz duyarlı yurttaşlarımızı Ataşeliğimizin bu konudaki çalışma ve faaliyetlerini buradan takip ve katılıma davet ediyoruz.
 

Ataşeliğimizin uzmanları olarak hem sorunlu ailelere yardım hizmeti için, hem de hayırsever gönüllü insanlarımıza koruyucu ailelik süreci boyunca destek vermek için sizlerin yanınızdayız.
 

Her çocuğun bir ailesi olmalı!

Hadi siz de evinizin ve gönüllerinizin kapılarını açın!

Koruyucu aile sayımızı artırmak için harekete geçelim!

Bu yazı değerlendirelim, koruyucu aile olalım!


NOT: Önümüzdeki koruyucu aile adaylarını bilgilendirme toplantılarımızın yer ve tarihleri kesinleşmiştir:

Dortmund -> 24.09.2016
Köln -> 20.11.2016


Ayrıntılar ağustos ayında duyurulacaktır. 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya'nın darbe girişimi ile ilgili açıklaması

Önceki Sayfa : Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Dayanışma