Başkonsolosluğumuzda 15 Temmuz'u Anma Etkinliği Gerçekleştirildi

Anma Töreni
FETÖ terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin birinci yıldönümü vesilesiyle hayatını kaybeden şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak amacıyla Düsseldorf Başkonsolosluğumuzda bir anma töreni düzenlendi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde gerçekleştirilen anma etkinliğinde, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an tilavetinin ardından darbe gecesinden görüntüler içeren videoların gösterimi yapıldı. Sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri konuşmalar yaptı ve şiirler okudu. Başkonsolos Sayın Şule GÜREL ile Aile ve Sosyal Politikalar Ataşesi Raci MAZI ise konuşmalarında darbeye kalkışan FETÖ’nün ihanetinin niteliğine dikkat çekip milli birlik içinde gerçekleştirilen mücadelenin önemini vurgulamıştır. Etkinlikte Anadolu Ajansı’nın “Milli İradenin Yükselişi” başlıklı fotoğraf sergisinin dijital sunumu da gerçekleştirilmiştir. Anma programına şehidimiz Emniyet Müdürü Dursun Acar'ın kızı ve diğer yakınları da katılmıştır. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyoruz.
 
Demokrasi Nöbeti
15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümünde gece Başkonsolosluğumuzda 700'den fazla vatandaşımızın katılımıyla saatlerce demokrasi nöbeti tutuldu. Darbe gecesi son sözü söyleyen milletimiz yine söz hakkını kullanarak "milletin kürsüsünden" konuşmalar yaptılar.
Sonraki Sayfa: 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Anma Töreni

Önceki Sayfa : TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Heyeti'nin Düsseldorf İstişareleri