Bakan Kaya’dan Yeni Aile Ve Sosyal Politikalar Ataşelikleri Müjdesi

18.03.2017 tarihinde Oberhausen mitingine katılmak için Almanya ziyaretinde bulunan T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan KAYA Bakanlar ve Milletvekillerinden oluşan bir heyetle birlikte miting öncesinde Türkiye kökenli insanlarımızın oluşturduğu sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ile bir araya geldi.

Yapılan toplantıda T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu bünyesinde ilk Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği’nin açıldığını belirten Sayın Bakanımız, bir ay içinde Köln ve daha sonra Berlin’deki temsilciliklerin açılacağını müjdeledi.

Almanya’da yılsonuna kadar toplam altı Ataşeliğin açılmış olmasının öngörüldüğünü bildiren Bakan Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:
“15 Temmuz’da milletimiz meydanlarda, tankların önünde ülkesini kurtarmak için canını ortaya koyduğunda, siz de aynı vatan aşkıyla sokaklardaydınız. Biz orada meydan nöbetleri tutarken siz de burada sokaklarda coşkulu bir şekilde Türkiye’ye destek verdiniz, demokrasiye destek verdiniz, bağımsızlığımıza destek verdiniz. Özgür iradenin yanında olduğunuzu, millet iradesinin arkasında olduğunuzu gösterdiniz.”


Sonraki Sayfa: 15. Çocuk ve Gençlik Yardımları Raporu Kamuoyuna Kongreyle Tanıtıldı

Önceki Sayfa : 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri