Avrupa Türk Engelliler Derneği Yetkilileri Ataşeliğimizi Ziyaret Etti

Hamburg merkezli Avrupa Türk Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Çelik ve Dernek Üyesi Hafize Şahin 18.05.2016 tarihinde Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğimizi tanışma amacıyla ziyarette bulundular.

 
Avrupadaki Türkiye kökenli engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak ve sorunlarına çözüm üretecek, onları toplumsal yaşama içselleyecek projeler geliştirmek amacıyla 2008 yılında kurulan AVTED muhtelif paydaşlarıyla hizmetine devam etmekte.

Dernek yetkilileri ile engelliler haftası bağlamında Almanya’daki Türkiye kökenli “engelli” insanlarımızın hayatın tüm alanlarında karşılaştıkları engeller değerlendirildi. Bu vesileyle Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliğinin faaliyet alanına giren engelli meseleleri ve sivil toplum kuruluşlarının profesyonelleşmelerine yönelik çalışmalarımız tanıtıldı. AVTED’in faaliyetleri hakkında bilgilendirilen Ataşemiz Dr. S. Sevinç Sanisoğlu, bu faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirip hizmetlerini daha da üstün seviyelere taşımak üzere başarılar diledi.

Sonraki Sayfa: Aile Büroları hakkında yayınlanan araştırmanın sonuçları bir çalıştay ile tartışıldı

Önceki Sayfa : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızdan 19 Mayıs Mesajı