Ataşeliğimiz Uzmanlarından Bakanlığımız’a Hizmet İçi Eğitim Ziyareti

 

Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği bünyesinde görevli meslek elemanları 18.09.-22.09.2017 tarihleri arasında T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bir ziyarette bulundular.

Ziyaretin amacı Bakanlığın değişik birimlerini daha yakından tanımak ve bağlı bulunulan AB ve Dış İlişkiler Dairesi ile eşgüdümlü çalışabilmeye yönelik bir hizmet içi eğitim programından geçmekti.

Ziyaret kapsamında Müsteşar Yardımcısı Sayın Mustafa KARAMAN, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın İshak ÇİFTÇİ, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Muhammed ÖRNEK, AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Sayın Nuray HATIRNAZ, Personel Dairesi Başkanı Sayın Engin DEMİR ve Halkla İlişkiler Müşaviri Sayın Faik YILDIRIM ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Sosyal Yardımlar, Çocuk Hizmetleri, Aile ve Toplum Hizmetleri, Kadının Statüsü, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlükleri ile Basın Müşavirliği ve Hukuk Müşavirliği uzmanları Ataşelik personeline çalışmalarını tanıtıcı sunumlar gerçekleştirdi, istişarelerde bulunuldu.

AB ve Dış İlişkiler Dairesi Yurtdışı Temsilcilikler ve Uluslararası Sosyal Hizmet Birimi sorumlusu Sayın Bilge BOL ve ekibi ile daha koordineli çalışmalar yapabilme adına çalışmalar gerçekleştirildi.


Gerçekleştirilen seyahat, eğitim ve istişarelerin haricinde yurttaşlara sunulan hizmetlerin yerinde incelenmesi için de değerlendirilip saha ziyaretlerine çıkıldı. Bu bağlamda kadınlara yönelik hizmet veren bir Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM), Saray Engelsiz Yaşam Merkezi ve Çocuk Evleri Sitesi ziyaret edildi, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi edinildi.

Aynı şekilde T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’na (YTB) da bir ziyaret gerçekleştirilip ortak çalışma alanları konusunda istişarelerde bulunuldu.

Hizmet içi eğitim ziyareti Ataşelik personelimiz açısından çok bilgilendirici ve verimli geçmiş, yurttaşlarımıza sunulan hizmetin niteliksel gelişimine katkı sağlamıştır.Sonraki Sayfa: divaAvrupa Dergisi ile Söyleşi

Önceki Sayfa : Duisburg'da kadın cinayeti yaşandı