Ataşeliğimiz halkoylamasından çıkan vatandaşları bilgilendirdi.

Düsseldorf Aile ve Sosyal Politikalar Ataşeliği Personeli anayasa değişikliği halkoylamasından çıkan vatandaşlarımız için bilgilendirme amaçlı bir stant kurdu.

Bir hafta içinde Düsseldorf Başkonsolosluğu'na gelen binlerce yurttaşımızla aile ve sosyal politikalar bağlamında Almanya ve Türkiye'deki hak ve imkânları üzerinde konuşma fırsatı değerlendirildi.
Oy verme işlemlerinin ardından çıkışa yönelen yurttaşlarımıza yaklaşık 12 bin tanıtım broşürü dağıtıldı. Ayrıca duyarlı insanlarımız tarafından muhtelif sivil toplum kuruluşlarında ve yurttaşlarımızın işlettikleri dükkânlarda sunulmak üzere yaklaşık 5 bin tanıtım broşürü teslim alındı.

Başkonsolosluğun avlusundaki ayaküstü görüşmelerde en çok koruyucu aile olmak ve doğum yardım parası hakkında bilgi talep edildi. 61 aile veya birey koruyucu aile olmak için başvurdu, bunun dışında aile ve sosyal sorunlarıyla başvuran 14 yurttaşımız oldu. 58 derneğin yetkilileriyle paydaşlık ve işbirliği bağlamında görüşmelerde bulunuldu.Sonraki Sayfa: Yurttaşlarımız DJHT fuar ve kongresine büyük ilgi gösterdi.

Önceki Sayfa : Çocuğunuzun medya araçlarıyla ne yaptığına BAKINIZ!