Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızdan 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs 1919 tarihi, istiklal mücadelesinin ilk adımı ve Türkiye tarihi açısından oldukça önemli bir dönüm noktasıdır.

O tarihte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gücünü milletten alarak ülkenin bağımsızlık mücadelesini başlatmış ve bu mücadele sonunda kazanılan zaferi ülkenin geleceği olan gençlere armağan etmiştir.

Bugün bizler de ülkemizin 2023 yürüyüşünde en büyük gücümüzü medeniyetine sahip çıkan gözü istikbalde olan gençlerimizden alıyoruz.

En büyük mutluluğumuz gençlerimizin yüreklerindeki coşku, gözlerindeki umut ve ışığa şahit olmak, en büyük gayemiz bu coşku, umut ve ışığın artmasını sağlamaktır. Bu nedenle 14 yıldır gençlerimizin demokratik, ekonomik anlamda gelişmiş, huzurlu ve güvenli bir ülkede yaşamaları için reform niteliğinde düzenlemeler yaptık. Gençlerimizin özgür düşünceli, değerlerine sahip çıkan, donanımlı yetişmeleri için eğitimlerine büyük önem verdik.

Gençlik bir ülkenin en büyük zenginliği, dinamizmi, heyecanı, değişim potansiyeli ve geleceğidir. Eminim ki, Türkiye’yi büyütme ve geliştirme yolunda umudumuz olan gençlerimiz bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklardır.

Gençlerimizin medeniyetimiz, kültürümüz ve inancımızdan aldıkları ilhamla ülkemizi daima ileriye götürmek için çalışırken bir taraftan da bulunduğumuz coğrafyada barışın ve mazlumların savunucusu olarak geleceğe umut meşaleleri taşıyacaklarına yürekten inanıyorum.

Bu düşüncelerle gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.


Sonraki Sayfa: Avrupa Türk Engelliler Derneği Yetkilileri Ataşeliğimizi Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : 25. Mayıs Liseli Gençlere SOSYAL MESLEKLERİN TANITIMI