4. Türk Yaşlılar Günü Düzenlendi

Bilgilendirme ve kültürel faaliyetlerin birbirlerini tamamladığı Türk Yaşlılar Günü, 5 Kasım 2016 tarihinde dördüncü kez düzenlendi. Dortmund Belediyesi Kuzey Merkez Yaşlılar Bürosu (Seniorenbüro Innenstadt Nord) öncülüğünde SEMA (Servicestelle für ältere Migranten und deren Angehörige), AWO Günlük Bakım (AWO Tagespflege), Dortmund Yaşlılar Meclisi (Seniorenbeirat) ve Infrado Derneği (Internationales Frauencáfes Dortmund e.V.) tarafından ortaklaşa düzenlenen Türk Yaşlılar Günü, Dortmund Merkez Camii’nde gerçekleştirildi. Ataşeliğimizin uzmanlarından Sosyal Pedagog Dilek BATIN-ÖZKAN da etkinliğe katılarak yetkililer ile bilgi alışverişinde bulunup yurttaşlarımız ile görüştü.

Açılış konuşmasını Dortmund Uyum Meclisi Başkan Yardımcısı Emre Güleç’in yaptığı etkinliğin sunuculuğu Pakize Yörük tarafından üstlenildi. Programda çeşitli seminer ve tiyatro gösterileri yer aldı. Etkinlik yurttaşlarımız tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı. En çok rağbet gören gündem noktalarından biri de Dr. Gökmen Sözen’in kalp rahatsızlıkları hakkındaki semineri ve soru-cevap faslı oldu.
Türkiye kökenlilerin yaşlılık dönemlerini daha sağlıklı ve aktif geçirebilmeleri amacıyla, on beş kurumun katılımı ile sağlık, boş zamanları değerlendirme, yaşlılıkta bakım ve refakat gibi konularda stantlarda bilgilendirme yapıldı.

Etkinliği tamamlayan unsur DİTİB Merkez Camii Derneği Üyeleri tarafından misafirlere sunulan Türk mutfağından seçme ikramlar oldu.


Sonraki Sayfa: Gönüllü Aksiyon – Profesyonel Destek. Son Ana Kadar Yaşam Derneği

Önceki Sayfa : Kuzey Kafkas Kültür Derneği Aile Gecesi